AMADEUS - Mezinárodní mozartovské soutěže pro mladé klavíristy do 11 let

AMADEUS je mezinárodní mozartovská soutěž pro mladé klavíristy do 11 let, která vznikla k 225. výročí koncertování jedenáctiletého Wolfganga Amadea Mozarta v sále brněnské Reduty. Cílem soutěže je prezentace a podpora mladých talentovaných klavíristů, prezentace různých forem učebních metod a interpretačních škol. Soutěže se účastní děti z České republiky, Běloruska, Bulharska, Francie, Japonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Makedonie, Malajsie, Moldavska, Německa, Polska, Rakousko, Rumunska, Ruska, Slovenska, Singapuru, Turecka, Ukrajiny. Soutěž a koncert laureátů se konají v reprezentativních prostorách Besedního domu v Brně.

 

COVID - SOUTĚŽ ZRUŠENA

Vážení přátelé, milí příznivci mezinárodní mozartovské soutěže AMADEUS,

vzhledem k současnému nepříznivému vývoji situace ohledně nemoci COVID-19 jsme nuceni letošní ročník soutěže zrušit. Řešení on-line soutěže formou zasílání videí jsme se rozhodli nepořádat, protože nemají všichni soutěžící rovné podmínky s tvořením nahrávky.

Je nám to velmi líto. Doufáme, že neztratíme vaši přízeň a budeme se společně těšit na setkání v listopadu 2021.

Vzhledem k letošní situaci připravujeme od příštího ročníku malou změnu – soutěž otevřeme i dalším věkovým kategoriím.

Vážíme si Vaší práce a přihlášení do soutěže AMADEUS. Protože víme, kolik času jste museli investovat do přípravy vystoupení specifického repertoáru, který již navíc umíte, zasílejte nám v případě zájmu na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. video svého plánovaného vystoupení (přes uschovna.cz, uložto.cz apod.) do 20.11.2020. Všechny nahrávky oceníme dárkem a současně zveřejníme na webu soutěže AMADEUS. Odesláním nahrávky souhlasíte s jejím uveřejněním na webu soutěže a Facebooku.

Soutěžní poplatek letošního ročníku soutěže Vám bude vrácen na účet.

Srdečně s přáním pevného zdraví,

AMADEUS team

Deset důvodů, proč Amadeus

 
 

Takový byl Amadeus 2019

 

Vítězem letošní mezinárodní soutěže Amadeus, které se účastní klavíristé do 11 let, se stal Alexandr Klement ze Základní umělecké školy (ZUŠ) Smetanova v Brně. Jednou z odměn je nabídka vystoupit společně na koncertě s Filharmonií Brno, řekl ČTK za brněnské organizátory Vladimír Halíček. Soutěž vyvrcholila dnešním koncertem laureátů v Besedním domě, kde každý zahrál některé z děl skladatele Wolfganga Amadea Mozarta či jeho současníků.

 

Číst dál...

Takový byl Amadeus 2018

 

Absolutní vítězkou 25. ročníku klavírní soutěže Amadeus v Brně se stala Darja Benkovská z Ukrajiny. Porota hodnotila 46 účastníků z devíti zemí. Součástí ocenění je také nabídka vystoupení s Filharmonií Brno. Soutěž dnes završil koncert laureátů v Besedním domě, výsledky uvedl Vladimír Halíček, ředitel Základní umělecké školy Brno Veveří.

 

Číst dál...

Takový byl Amadeus 2017

Amadeus, brněnská mezinárodní mozartovská soutěž pro klavíristy do jedenácti let, má za sebou svůj čtyřiadvacátý ročník. Existují mnohá starší hudební klání, avšak málokterá jsou inspirována událostmi tak dávnými, jako je tomu v moravské metropoli. Od památného koncertu Wolfganga Amadea Mozarta v Brně letos uplyne rovných dvě stě padesát let! Současný Amadeus je renomovanou mezinárodní soutěží, jeho čtyřiadvaceti ročníky prošlo celkem 1.880 soutěžících. Soutěžní maratón probíhal od 2. do 4. listopadu 2017. Letos v Brně soutěžilo dvaaosmdesát dětí z šestnácti evropských a asijských zemí, z nichž nevzdálenější byl indonéský stát Selangor.

Číst dál...

Takový byl Amadeus 2016

Letos v červnu byla média plná zpráv o fantastickém vítezství klavíristy Lukáše Vondráčka v prestižní světové klavírní Soutěži královny Alžběty v Bruselu. Devětadvacetiletý klavírista v ní zvítězil jako vůbec první Čech v historii a nesporně ho čekají nejslavnější pódia. Málokdo si dnes však vzpomene, že na počátku jeho dlouhé a jistě i strastiplné cesty k oslnivému úspěchu byl právě brněnský Amadeus! Jako usměvavý osmiletý kluk ze Základní umělecké školy v Opavě zvítězil ve třetím ročníku této soutěže mladých klavíristů v roce 1995.

Číst dál...

Strana 1 z 2