Porota soutěže 2018

Předseda poroty

David Mareček

Absolvent Janáčkovy akademie v Brně. Pracoval na mezinárodních mistrovských kurzech s významnými pianisty a pedagogy. Jako sólista a komorní hráč vystupoval v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Německu, Francii a Finsku. Vyučuje sólový klavír na brněnské konzervatoři. Od roku 2007 byl ředitelem Filharmonie Brmo a v současné době je generálním ředitelem České filharmonie.

 

 

 

 

Členové poroty

Joanna Domaňská

Profesorka Hudební akademie v Katowicích. Členka porot polských a mezinárodních soutěží a lektorka Mistrovských kurzů. Je laureátkou mezinárodní klavírní soutěže M.Long-J. Thibaud v Paříži 1981 a A. Casagrande v Terni v Itálii 1982.Je vynikající interpretkou tvorby Karola Szymanowského. Její posladní CD bylo vyznamenáno cenou „ Pizzicato Supersonic Award“ v Louxembourgu 2008, jednou z nejprestižnějších cen na světě.

 

 

Jan Jiraský

Jan JiraskýAbsolvent JAMU v Brně, laureát mezinárodních soutěží (Beethovenův Hradec, Smetanovská soutěž, Karlovy Vary, Darmstadt, Noyers, Novi Sad, Kiev). Během magisterského a doktorandského studia se stal vyhledávaným sólistou českých i zahraničních orchestrů a hostem festivalových pódií. Natočil řadu sólových CD (ArcoDiva, Radioservis, Antiphona, Musica), koncertně provedl několik repertoárových kompletů, mj. též 18 Mozartových klavírních sonát ve čtyřech recitálech na moderním i historickém nástroji. Vyučuje na Hudební fakultě JAMU, vede Katedru klávesových nástrojů.

 

Christiana Perai

Christiana PeraiStudovala v Grazu (Rakousko) a Oberschützen, poté v USA na Eastman school of music. Je členkou souboru Austrian Art Ensemble, koncertuje sólově , věnuje se komorní hudbě, vystupuje i v duu. Koncertuje po celém světě, vystoupila na festivalu soudobé hudby „Festival for contemporary music“. Christiana Perai vyučuje hře na klavír na Univerzitě v Grazu (Kunstuniversität) od roku 1981.

 
 
 

Sergio de Simone

Sergio de Simone

Absolvent Conservatorio di Musica "A. Boito" v Parmě (IT), Accademia Musicale Chigiana v Sieně (IT) a Southern Methodist University v Dallasu (USA). Je laureátem mnoha mezinárodních klavírních a komorních soutěží, včetně "V. Bellini" International Piano Competition, Beethoven International Piano Sonata Competition (Memphis, USA). Vystupuje jako sólista a komorní hráč v Itálii, Španělsku, Francii, Slovinsku, Chorvatsku, Maďarsku, Argentině, Brazílii, Chile a USA. Sergio v současné době vyučuje hru na klavír na Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance v Londýně (GB), Conservatorio “Gesualdo da Venosa” v Potenze (IT) a Scuola di Musica di Sesto Fiorentino ve Florencii (IT), kde je také ředitelem.