Porota soutěže 2019

Předseda poroty

David Mareček

Absolvent Janáčkovy akademie v Brně. Pracoval na mezinárodních mistrovských kurzech s významnými pianisty a pedagogy. Jako sólista a komorní hráč vystupoval v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Německu, Francii a Finsku. Vyučuje sólový klavír na brněnské konzervatoři. Od roku 2007 byl ředitelem Filharmonie Brmo a v současné době je generálním ředitelem České filharmonie.

 

 

 

 

Členové poroty

 

Marco Fatichenti

Sergio de Simone

Marco Fatichenti je mezinárodně uznávaný interpret, aktivně nahrávající umělec, který vystupoval v nejprestižnějších koncertních sálech po celé Evropě a v USA. Jeho koncertní vystoupení vysílaly mnohé přední televizní stanice (RTVE ve Španělsku, irská RTE, polské rádio a BBC). Aktivní interpret komorních i sólových skladeb, Marco je také pedagogem, propagujícím hudbu a její společenskou hodnotu u rozmanitého publika. V současnosti se věnuje výzkumu interpretace španělské a katalánské klavírní školy na začátku 20. století na King´s College v Londýně.

 

Jan Jiraský

Jan JiraskýAbsolvent JAMU v Brně, laureát mezinárodních soutěží (Beethovenův Hradec, Smetanovská soutěž, Karlovy Vary, Darmstadt, Noyers, Novi Sad, Kiev). Během magisterského a doktorandského studia se stal vyhledávaným sólistou českých i zahraničních orchestrů a hostem festivalových pódií. Natočil řadu sólových CD (ArcoDiva, Radioservis, Antiphona, Musica), koncertně provedl několik repertoárových kompletů, mj. též 18 Mozartových klavírních sonát ve čtyřech recitálech na moderním i historickém nástroji. Vyučuje na Hudební fakultě JAMU, vede Katedru klávesových nástrojů.

Martin Kasík

Christiana PeraiMartin Kasík patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Kritika i veřejnost oceňuje jeho tvořivý, poetický přístup k interpretaci, kterým zachycuje náladu okamžiku, duchovní přesah a mimořádnou bohatost a proměnlivost nálad.Vítězství v soutěži Pražského Jara 1998 a Young Concert Artists v New Yorku 1999 mu otevřelo cestu na světová pódia - Carnegie Hall, sál Berlínské filharmonie, Wigmore hall, Theater de Chatelet  Paris,  Tonhalle Zürich, Gewandhaus Leipzig, Gestieg München, Santory hall Tokyo, Concertgebouw Amsterdam, aj. Mimo svou koncertní dráhu je M. Kasík činný i pedagogicky – na Pražské konzervatoři a AMU a organizačně – je uměleckým ředitelem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních.

Marian Sobula

Christiana PeraiV přípravě