AMADEUS - Mezinárodní mozartovské soutěže pro mladé klavíristy do 11 let

AMADEUS je mezinárodní mozartovská soutěž pro mladé klavíristy do 11 let, která vznikla k 225. výročí koncertování jedenáctiletého Wolfganga Amadea Mozarta v sále brněnské Reduty. Cílem soutěže je prezentace a podpora mladých talentovaných klavíristů, prezentace různých forem učebních metod a interpretačních škol. Soutěže se účastní děti z České republiky, Běloruska, Bulharska, Francie, Japonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Makedonie, Malajsie, Moldavska, Německa, Polska, Rakousko, Rumunska, Ruska, Slovenska, Singapuru, Turecka, Ukrajiny. Soutěž a koncert laureátů se konají v reprezentativních prostorách Besedního domu v Brně.

 

COVID - SOUTĚŽ ZRUŠENA

  • Vytvořeno 19. 10. 2020 17:21

Vážení přátelé, milí příznivci mezinárodní mozartovské soutěže AMADEUS,

vzhledem k současnému nepříznivému vývoji situace ohledně nemoci COVID-19 jsme nuceni letošní ročník soutěže zrušit. Řešení on-line soutěže formou zasílání videí jsme se rozhodli nepořádat, protože nemají všichni soutěžící rovné podmínky s tvořením nahrávky.

Je nám to velmi líto. Doufáme, že neztratíme vaši přízeň a budeme se společně těšit na setkání v listopadu 2021.

Vzhledem k letošní situaci připravujeme od příštího ročníku malou změnu – soutěž otevřeme i dalším věkovým kategoriím.

Vážíme si Vaší práce a přihlášení do soutěže AMADEUS. Protože víme, kolik času jste museli investovat do přípravy vystoupení specifického repertoáru, který již navíc umíte, zasílejte nám v případě zájmu na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. video svého plánovaného vystoupení (přes uschovna.cz, uložto.cz apod.) do 20.11.2020. Všechny nahrávky oceníme dárkem a současně zveřejníme na webu soutěže AMADEUS. Odesláním nahrávky souhlasíte s jejím uveřejněním na webu soutěže a Facebooku.

Soutěžní poplatek letošního ročníku soutěže Vám bude vrácen na účet.

Srdečně s přáním pevného zdraví,

AMADEUS team